digital divas

Digital Divas 2019

Digital Divas by Avon este gala asteptata de toate bloggeritele de fashion, beauty si lifestyle din Romania. Cea de-a 8-a editie a evenimentului desfasurata la palatul Bragadiru, o locatie extrem de eleganta si rafinata, a

Digital Divas by Avon este gala asteptata de toate bloggeritele de fashion, beauty si lifestyle din Romania. Cea de-a 8-a editie a evenimentului desfasurata la palatul Bragadiru, o locatie extrem de eleganta si rafinata, a reunit peste 700 de participanti din industria modei si frumusetii. Evenimentul a fost organizat in doua parti, conferinta si gala de premiere. La conferinta au fost abordate teme din social media, storylelling si relatia cu brandurile. Tema centrala din acest an a fost frumusetea fara reguli, iar pe scena au urcat personalitati puternice, precum Monica Biarladeanu, Alina Ceusan, Ana Morodan sau Andreea Balaban, care au vorbit despre increderea in sine si reinterpretarea conceptelor de frumusete.

Anul acesta am fost si eu nominalizata la categoria Young Diva in Fashion Blogging, si desi nu am castigat, vreau sa multumesc tuturor celor care m-au votat si m-au sustinut in aceasta calatorie digitala, mi-au fost alaturi in acest an si mi-au citit fiecare postare.

Ce am purtat la eveniment?

CCC a fost sponsorul de anul acesta la categoria Young Diva in Fashion Blogging, si a oferit tuturor nominalizatelor cate o pereche de pantofi din colectia DEE ZEE. Eu am ales o pereche de sandale, cu toc inalt, intr-o culoare nude, care desavarsesc orice tinuta.

Geanta Bonprix v-am prezentat-o deja într-o postare mai veche.

Rochia neagra, pe care am purtat-o la gala a fost oferita de CLOCHE. Rochia extrem de romantica, seduce prin mister si este realizata din voal de matase. O gasesti aici.

Multumesc Studio 82 pentru coafura si machiajul meu:

  • Makeup: Natalia Clima @climanatalia_mua
  • Hairstyle: Sebastian Sarghie  @sebastian.serghie

Multumiri speciale Ioanei Carp ( @ioanaacarp) , stilista de la Studio 82, pentru tot efortul depus pentru ca eu sa arat perfect la Gala Digital Divas!!

 

Daca ai ratat gala o poti urmari aici.

Cum deja te asteptai, Alina Ceusan a fost desemnata Diva digitala a anului, munca ei din online fiind extrem de apreciata.

Iti las mai jos lista castigatorilor Premiilor Digital Divas by Avon 2019:

YOUNG DIVAS IN FASHION BLOGGING

3. Bianca Ioana Caragea – lifewithbianca.com

2. Larisa Raicu – larisaraicu.ro

  1. Catalina Cotoc – catalinacotoc.ro

YOUNG DIVAS IN BEAUTY BLOGGING

3. Eliza Abrudan – elizaabrudan.com

2. Cristina Mircea – cristinamircea.ro

  1. Diana Dinca – dincadiana.com

MOST ACTIVE BEAUTY BLOGGER

3. Ana Maria Tatucu – beautybarometer.com

2. Emily Rose – thedailyfashioninspiration.com

  1. Andreea Enache – farmacistuldeserviciu.ro

MOST ACTIVE FASHION BLOGGER

3. Iulia Andrei – iulia-andrei.ro

2. Liana Popa – avetisiperoz.ro

  1. Manuela Lupascu – letstalkaboutfashion.com

BEST WOMEN WEBSITES

3. AndreeaRaicu.ro

2. Elle.ro

  1. Alistmagazine.ro

BEST NEWCOMER IN FASHION & BEAUTY ON YOUTUBE

3. Natasha Ioana

2. Georgiana Ionescu

  1. Ilinca Munteanu

BEST FASHION & BEAUTY YOUTUBE CHANNEL

3. Sinziana Iacob

2. Alina Ceusan

  1. Andreea Balaban

BEST NEWCOMER IN FASHION & BEAUTY ON INSTAGRAM

3. Georgiana Ionescu – @georgianaionescu

2. Cristina Ionescu – @cristinaionescuu

  1. Emily Rose – @refinementandstyle

BEST FASHION & BEAUTY INSTAGRAM ACCOUNT

3. Alina Ceusan – @alinaceusan

2. Andreea Balaban – @andreea.balaban

  1. Sanziana Negru – @sanziananegru

BEST FASHION BLOGGER

3. Ana Morodan – anamorodan.com

2. Dana Rogoz – danarogoz.com

  1. Alina Ceusan – alinaceusan.net

BEST BEAUTY BLOGGER

3. Sinziana Iacob – sinzianaiacob.ro

2. Sanziana Negru – sanziananegru.com

  1. Andreea Balaban – andreeabalaban.ro

BEST LIFESTYLE BLOGGER

3. Andreea Ibacka – andreeaibacka.ro

2. Laura Cosoi – lauracosoi.ro

  1. Diana Cosmin – finesociety.ro

BEST MALE FASHION & LIFESTYLE BLOGGER

3. Andrei Grigorie – andreigrigorie.com

2. Virgil Godeanu – virgilgodeanu.ro

  1. Luca Cruceanu – lucacruceanu.ro

PEOPLE’S CHOICE AWARD

Andreea Balaban

BEST BRAND ENDORSER

Sinziana Iacob

DIGITAL DIVAS EXCELLENCE AWARD

Ana Morodan

THE DIGITAL DIVA OF THE YEAR

Alina Ceusan

Anul acesta AVON a acordat trei premii speciale:

  • Sustinerea cauzelor socialeIrina Vasilescu, cu proiectul Pe Stop
  • Administrarea eficienta a unei comunitati online: Andreea Balaban
  • Teen content creators: Selly (Andrei Selaru)

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Connect with me

Pick a language